4 lipca 2011

Devils Wrocław drugim finalistą VI SuperFinału!

Drużyna Devils Wrocław, po zaciętym boju, pokonała ekipę Warsaw Eagles 31:13 i awansowała do VI SuperFinału, w którym już za dwa tygodnie zmierzy się z The Crew Wrocław.

Emocji nie brakowało już kilka godzin przed rozpoczęciem meczu kiedy okazało się, że płyta boiska, na którym miało zostać rozegrane to spotkanie przypomina jezioro. Mówiło się wtedy nawet o opóźnieniu spotkania lub przełożeniu go o kilka godzin. Na szczęście woda zaczęła spływać z trawy i choć murawa nie była gotowa w stu procentach to zawodnicy postanowili, że wybiegną i powalczą o awansu do finału w takich warunkach, jakie są. To niezwykle ucieszyło kibiców, którzy tłumnie przybyli nie tylko z Wrocławia, ale także z Warszawy.

Za faworytów tego spotkania uznano oczywiście ekipę Devils Wrocław - obecnych Mistrzów Polski. Jednak Warsaw Eagles nie byli skazywani na porażkę i wielu uważało, że stać ich na finał, a może i coś więcej. Z takim pozytywnym nastawieniem obie drużyny przystąpiły do półfinału.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gości 7:0, którzy szybko zdobyli przyłożenie i podwyższyli. Rywale nie mieli pomysłu jak przedostać się w strefę punktową Eagles i w pierwszej kwarcie stać ich było jedynie na 17-jardowe kopnięcie z pola w wykonaniu Krzysztofa Wisa. Ta akcja pozwoliła zdobyć im trzy punkty. Druga kwarta przebiegała pod znakiem długich podań przyjezdnych i szukania drogi do strefy punktowej w ten właśnie sposób. Diabły dobrze jednak grały w defensywie, a jeszcze lepiej w ofensywie, czego dowodem było zdobycie przyłożenia, które pozwoliło wyjść im - po raz pierwszy w tym spotkaniu - na prowadzenie.

Do przerwy nic nie było jeszcze rozstrzygnięte. Wynik 10:7 zdawał się sugerować, że czekają nas jeszcze wielkie emocje w tym meczu i rzeczywiście tak było. Trzecia kwarta początkowo należała do Devils, którzy dzielnie atakowali i małymi kroczkami zbliżali się do czerwonej strefy. Najpierw Christopher Washington zaliczył przyłożenie, a chwilę później podwyższył Krzysztof Wis, co oznaczało, że gospodarze prowadzili już dziesięcioma punktami. Warszawskie Orły nie poddały się jednak i za sprawą Matta Wichlinskiego również zdobyły przyłożenie. Goście zmarnowali jednak szansę na podwyższenie i rywale wciąż prowadzili, tym razem czterema punktami. Wszystko musiało się rozstrzygnąć w czwartej kwarcie. Ostatnią część meczu rozpoczynali goście, którzy musieli zaatakować. Szybko jednak stracili piłkę, a wrocławskie Diabły bardzo powoli przysuwały się w stronę strefy punktowej przeciwnika i udało im się zdobyć przyłożenie. Tuż przed końcem meczu Mistrzowie Polski uraczyli kibiców jeszcze jednym touchdownem ustalając wynik meczu na 31:13.

Zwycięstwo gospodarzy tego spotkania sprawiło, że w VI SuperFinale spotkają się - podobnie jak rok temu - dwie drużyny z Wrocławia: The Crew oraz Devils Wrocław. Finałowe starcie odbędzie się w niedzielę, 17 lipca 2011 roku na stadionie Bielawianki w Bielawie. Bilety można kupić m. in. tutaj.