17 lipca 2011

The Crew zwyciężają w VI SuperFinale PLFA!

Drużyna The Crew okazała się minimalnie lepsza od ekipy Devils Wrocław i po raz drugi w historii zdobyła tytuł najlepszej drużyny futbolu amerykańskiego w Polsce.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Devils Wrocław, bowiem już w pierwszej akcji zdobyli przyłożenie dzięki Christopherowi Washingtonowi i podwyższyli za jeden punkt przez co objęli prowadzenie 7:0. Rywale słabo się spisywali w ataku przez co nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki w pierwszej kwarcie. Dopiero w drugiej odsłonie ruszyli do ataku i to była właśnie kwarta The Crew. Drużyna ta w fenomenalnym stylu najpierw wyrównała za sprawą Justina Walza (MVP turnieju) oraz Kamila Ruty, który podwyższył za jeden punkt. Nie trzeba było długo czekać na kolejne punkty. W tej kwarcie przyłożeniem popisali się jeszcze Justin Walz oraz Mark Philmore, a podwyższy niezawodny Ruta. Taki obrót spraw spowodował, że niepokonana w tym sezonie drużyna wyszła aż na trzynastopunktowe prowadzenie.

Po przerwie Devils znów mieli swoje pięć minut. A dokładniej dwanaście, bo tyle trwała pojedyncza kwarta (podobnie jak w amerykańskiej lidze akademickiej NCAA). Grzegorz Mazur zaliczył cenne przyłożenie, a Tomasz Tarczyński podwyższył za jeden punkt i przewaga The Crew zmalała do pięciu punktów. Mistrzowie sprzed roku poszli za ciosem. Krzysztof Wis popisał się fantastycznym kopnięciem z 32 jardów i do remisu brakowało dwóch punktów. Czwarta, ostatnia kwarta była niezwykle emocjonująca. Najpierw Diabły wyszły na prowadzenie po przyłożeniu Piotra Wisa, a dwupunktowe podwyższenie zaliczył Christopher Washington po podaniu Like'a Blacha. Ich radość jednak nie trwała długo, bowiem o swojej fenomenalnej skuteczności przypomnieli sobie zawodnicy The Crew, a konkretnie Justin Walz, który po 5-jardowej akcji biegowej zaliczył przyłożenie, a podwyższył je jeszcze Kamil Ruta i wynik brzmiał 27:26.

Wtedy do ataku ruszyli futboliści Devils Wrocław, którzy za wszelką cenę próbowali zdobyć przynajmniej punkt, by doprowadzić do remisu. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia, a tym samym zwycięstwa w finale mieli na... dwie sekundy przed końcem. Wtedy to na trzydziestym jardzie piłkę ustawił Krzysztof Wis, ale Devils dwa razy popełnili falstart i piłka została cofnięta o dziesięć jardów (po pięć za każde przewinienie). Swoją cegiełkę dołożyła jeszcze "Załoga", która poprosiła o czas przez co Wis podchodził do piłki czterokrotnie. Kiedy już strzelił piłka minimalnie minęła słupek i Devils przegrali!

Drużyna The Crew nie posiadała się z radości. Podobnie ich sympatycy, którzy tłumnie zjechali do Bielawy. Świeżo upieczeni mistrzowie Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego sezonu 2011 dołączyli do Warsaw Eagles, którzy również mają na swoim koncie dwukrotne zwycięstwo w tych rozgrywkach. Po raz pierwszy "Załoga" została najlepszą drużyną w kraju w 2007 roku.

The Crew – Devils Wrocław 27:26 (0:7, 20:0, 0:11, 8:7)

I kwarta
0:7 przyłożenie Christophera Washingtona po 30-jardowej akcji po podaniu Luke'a Balcha (jednopunktowe podwyższenie Krzysztofa Wisa)

II kwarta
7:7 przyłożenie Marka Philmore'a po 22-jardowej akcji po podaniu Justina Walza (jednopunktowe podwyższenie Kamila Ruty)

14:7 przyłożenie Justina Walza po 1-jardowej akcji biegowej (jednopunktowe podwyższenie Kamila Ruty)

20:7 przyłożenie Marka Philmore'a po 6-jardowej akcji po podaniu Justina Walza

III kwarta
20:15 przyłożenie Grzegorza Mazura po 24-jardowej akcji po podaniu Luke'a Balcha (jednopunktowe podwyższenie Tomasza Tarczyńskiego po podaniu Chrisa Washingtona)

20:18 32-jardowe kopnięcie z pola Krzysztofa Wisa

IV kwarta
20:26 przyłożenie Piotra Wisa po 9-jardowym podaniu Luke'a Balcha (dwupunktowe podwyższenie Christophera Washingtona po podaniu Luke'a Balcha)

źródło: inf. własna+pzfa.pl