22 maja 2012

PLFA II: Tychy Falcons rozgromiły Silvers Olkusz

W pierwszym spotkaniu, w tym sezonie Tychy Falcons pokonali drużynę Silvers Olkusz. Wynik meczu to 50:0 dla Sokołów.

Od początku meczu tyszanie pokazywali, że doświadczenie zebrane w zeszłym sezonie procentuje. Długie biegi całego korpusu runningbacków (biegaczy) sprawiały, że mecz mógł się podobać.

Gospodarze wygrali rzut monetą i zaczęli od odbioru piłki. Pierwsze punkty na tablicy "zawiesił" Mateusz Błazik (#46) zdobywając przyłożenie po efektownym 31-jardowym biegu. Kolejne 2 punkty Błazik zanotował łapiąc piłkę rzuconą przez Michała Kapuścika (#83) podczas podwyższenia. Następnie na boisku znalazła się defensywa Sokołów, która mimo początkowych trudności w pierwszych kilku akcjach weszła na właściwe tory i do końca spotkania twardo i skutecznie broniła swojego boiska umożliwiając zdobywanie kolejnych punktów przez formacje ataku. Kolejne przyłożenie po 7-jardowej akcji biegowej zdobył będący tego dnia w bardzo dobrej dyspozycji Mateusz Matyjas (#23), który wbiegł w pole punktowe powalając przy okazji rywala. Udane podwyższenie wykonał nowy kicker w drużynie Falcons – Paweł Sołoducha (#24). Efektowny touchdown dający 21 punktowe prowadzenie zdobył wskakując wyciągnięty w pole punktowe Łukasz Mizieliński (#21). Podobnie jak przy pierwszym przyłożeniu bohaterami podwyższenia za 2 punkty duet Kapuścik – Błazik. Po kick-offie defensywa wzorcowo wykonała swoje zadanie i po kilku próbach na boisku znów była formacja ofensywna. Swoje sześć oczek dorzucił także najbardziej waleczny tego dnia runningback – Jakub Gołosz (#25), który zawsze walczył o każdy centymetr. 9 jardowy bieg został zwieńczony przyłożeniem, podwyższonym później przez Pawła Sołoduchę. Stan meczu po pierwszej połowie wynosił 30:0 dla Falcons.

PLFA II: Sabercats zwyciężają w debiucie

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla Sabercats Sopot, którzy już w pierwszej kwarcie zdobyli dwa przyłożenia (+ podwyższenie) po zagraniach kanadyjskiego rozgrywającego (QB) Luke'a Zetazate. Z kolei obrona sopocian, kierowana przez Amerykanina Mike Tirrella Jr., sprawnie rozbijała ataki gości z Warszawy.

Radość z wyniku po pierwszej kwarcie okazała się jednak przedwczesna. Przez błąd pierwszej linii ataku rozgrywający Zetazate ratował się oddaniem 2 punktów Werewolves we własnej strefie end zone na początku II kwarty. To natchnęło do gry futbolistów z Warszawy, których przewaga zaczęła niebezpiecznie rosnąć. W efekcie tuż przed przerwą goście zdobyli przyłożenie z podwyższeniem i zbliżyli się niebezpiecznie do Sabercats.

Bydgoszcz Raiders ogłaszają rekrutację

2 czerwca (sobota) o godzinie 17:00 odbędzie się dodatkowy nabór do drużyny futbolu amerykańskiego Bydgoszcz Raiders. Wszyscy chętni mogą stawić się tego dnia na boisku orlik przy Gimnazjum nr 9, na rogu ulic Gajowej i Głowackiego, gdzie prowadzone są regularne treningi zespołu.

Decyzja o przeprowadzeniu dodatkowego naboru została podjęta przez kierownictwo klubu po tym, jak na oficjalnej rekrutacji pojawiło się 31 chętnych, a wielu innych również zgłosiło swoją chęć do gry w zespole bydgoskich Najeźdźców.