27 sierpnia 2012

Sabercats Sopot wygraną kończą debiutancki sezon w PLFA II

Sabercats Sopot w ostatnim meczu debiutanckiego sezonu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II (Grupa Północna) pokonali Olsztyn Lakers 52:12. Na stadionie Ogniwa Sopot przy ul. Jana z Kolna dominowała przez cały mecz praktycznie drużyna gospodarzy, ale goście z Olsztyna potrafili kilkoma ciekawymi zagraniami zaskoczyć sopockich futbolistów.

Kluczową dla tego spotkania była 2. kwarta, którą Sabercats Sopot wygrali 28:0. Emocji nie brakowało jednak w całym meczu. Było to co najpiękniejsze w futbolu amerykańskim: twarde obrony i próby przejęć piłek, rozgrywanych przez przeciwnika, efektowne sacki (czyli złapanie przez drużynę broniącą się rozgrywającego przeciwnika z piłką) i najważniejsze - długie podania oraz biegi, które głównie zawodnicy Sabercats Sopot zamieniali na touchdowny (przyłożenia).

4 sierpnia 2012

Spartanie zdobyli Puchar PLFA

W rozegranym w sobotę 4 sierpnia w D.I.Seven Finale PLFA I Warsaw Spartans po dogrywce pokonali Lowlanders Białystok 7:6. Tym samym Spartanie po raz drugi triumfowali w drugiej klasie rozgrywkowej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Od początku meczu pierwszoplanową rolę grały formacje obrony obu drużyn. Serie ofensywne finalistów kończyły się odkopnięciami. Już w pierwszej połowie oba zespoły miały jednak szansę na wyjście na prowadzenie. Zarówno Dariusz Marczak, jak i Artur Zalewski chybili jednak w próbach kopnięcia za trzy punkty. Gdy zawodnicy obu drużyn schodzili na przerwę na tablicy widniał wynik 0:00.