2 lipca 2011

The Crew pierwszym finalistą VI SuperFinału!

Drużyna The Crew Wrocław pewnie pokonała Seahawks Gdynia 27:7 w pierwszym półfinałowym meczu  sezonu 2011.

Dzisiaj o godzinie 13:00, we Wrocławiu, na boisku przy ulicy Sztabowej 101 odbył się półfinałowy mecz pomiędzy The Crew Wrocław a Seahawks Gdynia. Ekipa ze stolicy Dolnego Śląska uznawana była za faworyta tego starcia, nie tylko dlatego, że zajęła pierwsze miejsce w ligowej tabeli na zakończenie sezonu zasadniczego, ale również przez wzgląd na historyczne sukcesy, czyli zdobycie mistrzostwa Polski 2007 i dwóch wicemistrzostw 2009 oraz 2010. Seahawks Gdynia poczynili w ostatnim czasie duże postępy i cały sezon ciężko walczyli, by zająć pierwsze miejsce w tabeli. Ostatecznie skończyli rywalizację w lidze na czwartym miejscu, ale nie byli skazywani na pożarcie przed półfinałowym meczem.

Pierwsza kwarta nie była zbyt emocjonująca z punktu widzenia kibiców. Żadna z drużyn nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją stronę i choć obie ekipy miały swoje - mniejsze lub większe - okazje, to wynik nie drgnął - 0:0. Druga kwarta przyniosła diametralną zmianę w stylu gry obu drużyn. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, ale Gdynianie nie podłamali się stratą pierwszych punktów i konsekwentnie podchodzili pod pole punktowe przeciwnika. W końcu udało im się zdobyć przyłożenie i podwyższyć za jeden punkt, ale ich radość nie trwała zbyt długo, bowiem momentalnie odpowiedzieli futboliści z Wrocławia, którzy zdobyli kolejne siedem punktów.

Po przerwie The Crew pomału przejmowali dominację na boisku. Mimo wysiłków, nie potrafili jednak przycisnąć rywali do muru. W trzeciej kwarcie zdobyli przyłożenie, ale zmarnowali okazję na podwyższenie wyniku i ta część meczu zakończyła się rezultatem 6:0 dla gospodarzy. Ostatnia kwarta również przebiegała pod dyktando miejscowych graczy, którzy zaliczyli przyłożenie i podwyższyli za jeden punkt, czym ustalili wynik meczu na 27:7. Seahawks próbowali odrabiać straty, ale ich linia ofensywna nie potrafiła znaleźć skutecznego sposobu na pokonanie defensywy gospodarzy.

Przyjezdni zaprezentowali się z dobrej strony i choć nie awansowali do finału, mogą wyciągnąć wiele wniosków z dzisiejszej lekcji, by w przyszłości wywalczyć upragniony awansu do finału. A może coś więcej?

Gratuluję The Crew awansu do finału!

The Crew Wrocław - Seahawks Gdynia 27:7 (0:0, 14:7, 6:0, 7:0)
Drugi półfinał: niedziela 3 lipca 2011r., Wrocław, godz. 15:00, stadion przy ul. Sztabowej 101
pierwsze źródło publikacji: nicesport.pl